ייפוי כוח מתמשך מחיר

מה תרצו לדעת?

ייפוי כוח מתמשך מחיר - מטעם עורך דין עודד וולף
מאמר מקצועי בנושא - ייפוי כוח מתמשך מחיר - עורך דין עודד וולף

"זה לא מה שרציתי" חשב לעצמו אב, שברבות הימים מצא את עצמו סיעודי, מטופל בבית אבות בעיר אחרת, רחוק מביתו, אותו בנה במו ידיו כקבלן בנייה נחשב. מעשה שהיה כך היה: כקבלן צעיר, קנה האב שטח ובמהלך מספר שנים פיקח ואף יצק חלק מקירותיו בעצמו.

הבית כולו תוכנן ונבנה כמקום שבו יוכלו להתבגר בו בשלווה הוא ואשתו האהובה. הבית בן קומה אחת, בישוב בו יש את כלל השירותים הנדרשים ואף הכיל חדר מיותר למקרה שתידרש מטפלת. ילדיהם בגרו, והוא נותר לחיות עם אשתו ואחד מבניו בביתם האהוב. עתידו היה נראה מובטח ומסודר.

אלא שככל שהתבגר האב, הוא חלה בדמנציה שהלכה והחריפה. הבן שנשאר לחיות איתם, הגיש בקשה למינוי אפוטרופוס וקיבל לכך אישור מבית המשפט. בתחילה, דאג הבן לקבלת מטפלת על ידי הביטוח הלאומי, אך ככל שמצבו של האב הידרדר, הבן התקשה לראות כך את אביו והחליט להעבירו לבית אבות.

ילדיהם האחרים ניסו להיאבק בהחלטה, אבל כל התנגדויותיהם עלו בתוהו. האב מצא את עצמו במהרה בבית אבות סיעודי בעיר אחרת, בודד ומנותק מכל המוכר לו. האכזבה הקשה ליוותה אותו עד ימיו האחרונים. זה לא מה שהוא רצה.

במקרה הזה שהגיע לפתחי, המחשבה הראשונה שעלתה לי היא שכל זה יכול היה להימנע אילו היה האב עורך ייפוי כוח מתמשך ומעגן את רצונותיו במסמך המשפטי.

ייפוי כוח מתמשך, הוא מסמך שקובע מראש את דרכי הטיפול ואת האחראיים לענייניו של אדם, בזמן שהוא כבר לא יהיה כשיר לקבל החלטות בעצמו.

הנעה לפעולה - ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מחיר – כל מה שחשוב לדעת

חשוב ביותר שמסמך ייפוי כוח מתמשך יהיה מפורט ויכסה את כל הנסיבות וכמובן את רצונו של האדם בכל אחד מהם.

מדובר במסמך מורכב, שאם לא נכתב כראוי, הוא עשוי לגרור את היקרים לכם לבירורים ארוכים בבתי משפט שיותירו את המשפחה במתח רב.

לעריכת ייפוי כוח מתמשך מעבר לבחירה בעורך דין מוסמך לייפוי כוח מתמשך, מאוד חשוב לוודא שלעורך הדין יש ניסיון רב בעריכת מסמכים משפטיים שכאלה, שנתקל, מכיר ויודע את כל ההשלכות והנסיבות האפשריות, כך שבאמת יוכל ללוות אתכם לכיסוי כלל המקרים והבחירות שלכם בכל אחד ואחד מהמקרים.

עם זאת, שאלה שעולה רבות במסגרת שיחות איתי בנושא, היא שאלת המחיר של ייפוי כוח מתמשך.          

כשלקוחות שואלים אותי "כמה עולה לערוך ייפוי כוח מתמשך?", הם מתפלאים שאני לא נוקב מיד במחיר. הרי זאת לא הפעם הראשונה שאני עורך ייפוי כוח מתמשך ואני אמור כבר לדעת כמה זמן לוקח לי לטפל במקרה שכזה, אז למה אני לא עונה מיד?

העלות של מסמכים משפטיים נגזרת לרוב מהמורכבות שלהם – מהצורך של המסמך המשפטי לתת פתרונות למצבו האישי בהווה ובעתיד של כל אדם (שתמיד יהיה שונה מאדם אחר שערכנו לו בעבר ייפוי כוח מתמשך) ומתוך כך, גם מהחיסכון הכספי הרב ומייתור סכסוכים משפחתיים בהמשך – שעשויים לקרות אם מסמך ייפוי הכוח המתמשך לא ייערך במקצועיות הראויה.

ניתן למצוא ברחבי הרשת עלויות שונות לעריכת ייפוי כוח מתמשך. החל מ- 1,500 ₪ + מע"מ ועד ל- 7,500 ₪ + מע"מ ובמקרים מאוד מורכבים אפילו יותר מכך.

לשכת עורכי הדין הציעה עדכון לתעריף שכר טרחה מינימאלי להכנת ייפוי כוח מתמשך ב-2019, והמחיר עומד שם על 5,000 ₪ לעריכת המסמך והחתמתו ליחיד, ו-7500 ₪ לזוג. כאמור, מדובר בהמלצה של ועדת שכר טרחה של לשכת עורכי הדין, ומדובר במחיר מינימאלי. מכך ניתן להבין שמדובר במסמך שכתיבתו היא מורכבת, ומחירו מושפע הן מהנסיבות האישיות שמשפיעות על כתיבת המסמך והן מהמיומנות של עורך הדין שילווה אתכם בכתיבה ובחתימה עליו.

לכן, כשאתם מחפשים עורך דין שיערוך לכם ייפוי כוח מתמשך, הדברים שחשוב לבדוק הם הניסיון שלו וההמלצות עליו. אלו יתנו לכם תמונת מצב ראשונית.

אינפוגרפיקה של ייפוי כוח מתמשך מול אפוטרופוס

הרבה מעבר למחיר ייפוי כוח מתמשך – השאלות שחשוב שתשאלו

שאלו את עורך הדין איך הוא מציע להתמודד עם נושאים שונים. לפי התשובות שלו תוכלו לברר אם הוא בקיא ומנוסה בעניין. הנה לפניכם מספר נושאים (יש אפילו שיגידו "מוקשים" שכדאי להיזהר מהם).

  1. באיזה אופן פעולה מומלץ להגדיר את מיופי הכוח? אם בכוונתכם למנות יותר ממיופה כוח אחד (מומלץ), הרי שניתן להגדיר מה יהא אופן פעולת מיופי הכוח. במשותף או ביחד ולחוד

    במשותף: אופן פעולה כזה מחייב את מיופי הכוח להתייצב יחד בפני הרשויות השונות ולחתום ביחד על מסמכים שונים בכל מקרה שבו יצטרכו לייצג את הממנה.


ביחד ולחוד (מומלץ):
באופן פעולה זה יוכל כל אחד מהמיופים לייצג לבדו את הממנה בפני הרשויות. כמובן שניתן להשאיר הנחיות מקדימות למייופי הכוח לגבי אופן קבלת ההחלטות ביניהם, אך מול הרשויות, מספיק שיתייצב אחד מהם בלבד ולא כולם. אופן פעולה זה הוא המומלץ ברוב המקרים ועוד יותר מכך כשאחד ממייופי הכוח מתגורר בחו"ל או כשמיופי הכוח מתגוררים בארץ במרחק רב אחד מהשני.

  1. אם שני בני זוג מחזיקים בחשבון בנק במשותף, שאלו את עורך הדין כיצד הוא ממליץ להורות לבנק להתנהל מול בן הזוג הכשיר היה ויופעל ייפוי הכוח של אחד מהם.

  1. לכל מיופה כוח כדאי לבחור מיופה כוח חליפי שיוכל לתפוס את מקומו של מיופה הכוח הראשון היה וזה לא יוכל למלא את תפקידו מכל מיני סיבות (אי רצון למלא תפקיד, אובדן כשירות וכו').

  1. אם החלטתם למנות לכל הנושאים רק מיופה כוח אחד ואתם מעוניינים שתהיה "עוד עין" שתפקח על התהליך, כדאי שתמנו "מיודע" שאינו מיופה כוח אך ניתן להגדיר מקרים מסוימים בהם מיופה הכוח יצטרך לעדכן את המיודע לגבי פעולות שונות שהוא עושה כמיופה הכוח של הממנה.


מבחינה נפשית ורגשית, עריכת ייפוי כוח מתמשך, היא סיטואציה מורכבת, במהלכה תידרשו להתמודד עם שאלות מורכבות, ולקבל החלטות חד משמעיות. החלטות אלו ישפיעו לא רק על עתידכם אלא גם על הסובבים אתכם. שימו לב שככל שעורך הדין הוא מנוסה בתחום, רק כך הוא יוכל לדייק אתכם את הנושאים עליהם תצטרכו לקבל החלטה, ולסייע לכם במציאת פתרונות יצירתיים לסיטואציות השונות.

עורך דין המבצע את ההליך באופן מסודר, ינחה אתכם גם לגבי המסמכים שיש לצרף לבקשה. לאחר השלמת כל המסמכים, עורך הדין יגיש אותם באופן מקוון במערכת הממשלתית, וישאיר אצלו עותק. לאחר הטיפול בבקשה תקבלו תשובה לגבי אישורה, דחייתה או צורך בהשלמת מסמכים. ככל שעורך הדין בו בחרתם יהיה מנוסה יותר, כך גם השלב הזה יהיה קצר, ממוקד ויעיל יותר

לסיכום, כמו לכל שירות, גם לייפוי כוח מתמשך יש מגוון רחב של מחירים. המסמך הזה תקף לשנים ובכוחו לסייע לנו בימים קשים בהם לא נהיה מסוגלים לקבל החלטות בעצמנו. ככל שהליווי שתקבלו יהיה איכותי יותר, כך תהליך עריכת ההסכם יהיה יעל יותר, וכן הנושאים שיעלו בו יהיו מקיפים ומפורטים יותר.

תשלום חד פעמי על ייפוי כוח מתמשך, מגלם במחיר מסמך שיקנה לכם שקט לעתיד, וידיעה שרצונכם ותוכניותיכם לגבי העתיד שחלמתם ותכננתם – יתקיימו במירב הדיוק.

על כתיבת מסמך משפטי שמערב את כל הדינמיקה המשפחתית לא הייתי ממליץ לחסוך, שהרי בכוחו למנוע סכסוכים משפטיים יקרים וכאלה שיכולים לפרק משפחות. השקיעו בכתיבת המסמך, קבלו את ההחלטות הקשות מבעוד מועד ודאגו להשלמת המסמכים הנדרשים ככל שעורך הדין ינחה אתכם.

אם תכננתם בית כך שתוכלו לחיות בו עד ימיכם האחרונים, נדרשת פעולה אחת כדי שתוכלו להגשים זאת. פנו עוד היום לעורך דין מוסמך והכינו ייפוי כוח מתמשך. 

מאמר ייפוי כוח מתמשך מחיר - עודד וולף
ייפוי כוח מתמשך מחיר - מאמר - עורך דין עודד וולף
עו"ד עודד וולף

עו"ד עודד וולף

עורך דין לענייני משפחה.
מומחה לענייני גירושים והפחתת מזונות,
עריכת צוואות מורכבות, ניהול ירושות ועיזבונות,
עריכת הסכמי ממון לפני חתונה ולידועים בציבור
ועריכת ייפוי כוח מתמשך.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
יש לך עדיין שאלה?
התקשרו עכשיו 03-644-7924 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
מאמר ייפוי כוח מתמשך מחיר - עורך דין עודד וולף

עו"ד לענייני משפחה עודד וולף | גירושים | צוואות | ירושות | הסכמי ממון | ייפוי כוח מתמשך

לייעוץ מידי התקשרו :
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השירותים שלנו:

דילוג לתוכן