עורך דין ידועים בציבור

עורך דין עודד וולף - מומחה לדיני משפחה

עורך דין ידועים בציבור – עודד וולף

עריכת הסכמי ממון לזוגות לפני נישואים/זוגיות שניה

עו"ד עודד וולף, מומחה בעריכת הסכמים המותאמים לידועים בציבור, הסכמי ממון לזוגות הנכנסים לזוגיות שניה, הסכמי חיים משותפים לידועים בציבור, הסכמי פרידה לידועים בציבור ועוד.

עודד וולף, עורך דין ידועים בציבור, מומחה בעריכת הסכמים, ליווי וייצוג ידועים בציבור.

משרד עורכי דין לענייני משפחה – הסכמים המעניקים הגנה מקסימלית ושקט נפשי לכל סיטואציה וכל מצב בזוגיות שניה.

יש עשרות מקרים בהם הסכם ידועים בציבור שנכתב באופן לא מקצועי מהווה פתח לתביעה לביטולו ועל כך יש לשים את הדעת על מנת שיהיה מקיף ותקף בכל מצב, לכל תקופה ובכל סיטואציה מורכבת ככל שתהיה על מנת למנוע בעתיד צעדים של התנגדות להסכם.

מוזמנים ליצור קשר לשיחת ייעוץ ללא התחייבות ובגובה העיניים.

עורך דין עודד וולף, לשירותכם בכל שאלה, הבהרה בעניין ידועים בציבור.

לוגו שקוף עם כיתוב לבן - עודד וולף משרד עורכי-דין
השאירו פרטים
או התקשרו עכשיו
03-644-7924
זוג בפגישת ייעוץ אצל עודד וולף - עורך דין ידועים בציבור
מה תרצו לדעת?

מהו הסכם ידועים בציבור?

כאשר זוג במדינת ישראל רוצה שהמדינה תכיר בו כזוג ללא חתונה כדת משה וישראל ואפילו ללא חתונה אזרחית, יש לו את האפשרות למסד את הקשר כידועים בציבור. ידועים בציבור הם יחידים שמתנהלים יחד כמו משפחה וכמו זוג נשוי, אך מבלי שעברו את ההליכים הרשמיים של הנישואים. מעמד זה מתאים לאנשים שמתנהלים כיחידה משפחתית ללא חתונה, אם בשל בחירה חופשית שלהם ואם בשל מורכבות אישית שאינה מאפשרת להם להתחתן רשמית, או מקשה עליהם לעבור את תהליך הנישואים – כמו במקרה של בני זוג המשתייכים לשתי דתות שונות או חסרי דת, זוגות חד מיניים ועוד. כאשר זוג ידוע בציבור רוצה לעגן את יחסי הממון והרכוש שלהם הם יכולים לחתום על הסכם ידועים בציבור, שיסדיר את היחסים הממוניים בין בני הזוג. את ההסכם ינסחו עורכי דין ידועים בציבור שהינם בעלי ניסיון בתחום.

מתי נחשבים ידועים בציבור? כנסו למאמר >>

למי נועד הסכם ידועים בציבור?

הסכם ידועים בציבור נועד לבני זוג שלא מעוניינים או לא יכולים להתחתן בשל השתייכותם הדתית, המגדר שלהם או סיבות אחרות. הרבה פעמים עבור ידועים בציבור זכויות בסיסיות יכולות להיות קשות להשגה בגלל שהרשויות רגילות לזוגות נשואים וללא רישום כנשואים בתעודת הזהות עבור ידועים בציבור משרד הפנים, ביטוח לאומי ושאר גופים ממלכתיים יכולים להערים קשיים בירוקרטיים במיצוי זכויות. ידועים בציבור לעומת זוגות נשואים ימצאו את עצמם מסבירים שוב ושוב לפקידים שהזכויות שמגיעות להם מעוגנות בחוק. לעתים הם ידרשו להציג תעודת ידועים בציבור ומסמכים אחרים שמעידים על טיב הקשר ביניהם. הסכם ידועים בציבור מאפשר לזוגות לעגן את היחסים במסמך רשמי שיקל את ההתנהלות מול הגופים השונים ולקבל הכרה רשמית. בנוסף, במקרה של פרידה, זכויות של ידועה בציבור למשל ישמרו בזכות ההסכם, והוא יסייע במניעת מאבקים משפטיים ארוכים ויקרים.

המלצה עבור ידועים בציבור – עריכת הסכם ממון

אחת ההמלצות החשובות לידועים בציבור היא לערוך הסכם ממון ייעודי לידועים בציבור כמובן, הסכם ממון יכול להיות טוב ומועיל גם לבני זוג נשואים, אבל במקרה של ידועים בציבור הסכם ממון חשוב שבעתיים. זאת משום שהוא מהווה, במקרה של חילוקי דעות בעת פרידה, מסמך מחייב שמעגן את הזכויות של כל אחד מבני הזוג ברכוש המשותף והנפרד. כל עוד הזוגיות מתקיימת באהבה ואמון, כמובן אין בעיות. הקשיים מתחילים כשהיחסים עולים על שרטון, ומתגלעים חילוקי דעות לגבי הרכוש. האם עסק משותף או עסק שהקים אחד מבני הזוג צריך להתחלק בין שניהם? האם רכוש שהביא אחד מבני הזוג לפני שנכנס לזוגיות שייך עתה גם לבן זוגו? איך מחלקים רכוש משותף? האם מי שרכש הוא זה שהרכוש שייך לו, או שחזקת השיתוף קובעת שכל הרכוש הוא משותף? הסכם ממון יסדיר את המעמד של הרכוש, חשבונות, דירות, רכבים, ירושות, וימנע תהליכים ארוכים ומתישים בבית המשפט.

עורך דין ידועים בציבור – עודד וולף
נגן וידאו אודות עודד וולף -מה ההבדל בין צוואה להסכם יחסי ממון

למה עבור ידועים בציבור כדאי גם לדאוג לעריכת צוואה

בניגוד לזוגות נשואים, שאצלם חוקי הירושה מאוד ברורים וברגע שבן הזוג נפטר הרי שבת הזוג יורשת אותו או חולקת את הירושה חצי חצי עם הילדים, במקרה של ידועים בציבור יכולה להתעורר מחלוקת משפטית. כל עוד הזוג התנהל יחד, אין בעיה. אולם משנפטר אחד מבני הזוג, בני משפחה אחרים שמעוניינים בירושה יכולים להתכחש לבן הזוג הנותר ולנסות לנשל אותו מהירושה, תוך ניצול העובדה שהזוג לא היה נשוי. עריכת צוואה יכולה למנוע את הקושי המשפטי, משום שלפי החוק, אם יש צוואה הרי שהירושה מתחלקת לפי הצוואה – שכן היא משקפת את רצונו של הנפטר, ולא משנה אם היה נשוי או לא. לצורך כך כדאי לפנות לעו"ד משפחה, עו"ד מומחה לצוואות על מנת שיערוך צוואה שתכסה את כל ההיבטים הנדרשים, כך שלא יתגלעו חילוקי דעות בין היורשים ברגע האמת.

להתייעצות עם עורך דין עודד וולף

התקשרו עכשיו 03-644-7924 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

לקוחות מספרים

עורך דין ידועים בציבור – עו"ד עודד וולף

עורך דין עודד וולף סייע לנו רבות וללא פשרות הפך את הקערה על פיה בדקה ה90 כשכולם המומים ממסוגלותו ויכולת הביצוע לחפש את הצדק בהצלחה גדולה איפה שעורכי דין אחרים הרימו ידיים

אחרי חיפושים רבים, הגעתי לעודד חסרת תקווה ומיואשת, תוך זמן קצר מאוד, הבנתי שעשיתי את הבחירה הנכונה! ליווי אישי, מקצועיות, ניסיון ומיומנות אלו רק חלק ממעלותיו של עו"ד וולף. ממליצה בחום על שירותיו

עו"ד עודד וולף היה מאוד מקצועי, טיפל במקרה שלי במהירות, מקצועיות ועם תוצאות טובות יותר משחשבתי שאפשריות. מומלץ בחום רב!

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד ידועים בציבור - עודד וולף

התקשרו עכשיו 03-644-7924 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
5 יתרונות להסכם ידועים בציבור - מטעם עורך דין ידועים בציבור עודד וולף

5 יתרונות להסכם ידועים בציבור

לא כולם מבינים למה חשוב לערוך הסכם ידועים בציבור, לכן אספנו לכם 5 יתרונות להסכם כזה:

זכויות כלכליות: לזוגות נשואים בישראל יש זכויות כלכליות, כמו למשל הטבות מס, אפשרות להירשם כעקרת בית בביטוח לאומי ועוד. זכויות אלה אינן אוטומטיות עבור ידועים בציבור. עם זאת, עריכת הסכם ידועים בציבור מאפשר הכרה רשמית ועמידה במבחן ידועים בציבור לצורך מימוש הזכויות הכלכליות.

הכרה בהורות: בשונה מהורים נשואים, עבור ידועים בציבור יכולים להיות מכשולים שונים בהליכים בירוקרטיים כמו רישום הילדים בגן עירייה או בית ספר, קבלת טיפול רגשי ועוד שבהם ידרשו חתימות של שני ההורים משום שמעמדם לא מוסדר כזוג. עיגון היחסים של ידועים בציבור בהסכם יכולים להקל על ההליכים ולמנוע קשיים בירוקרטיים, משום שהיחס אליהם יהיה כמו אל זוג נשוי.

במקרה של פרידה: כאשר זוג נשוי נפרד, ישנן זכויות שמובן מאליו שמגיעות לכל אחד, כמו למשל, חלוקת הרכוש המשותף, ואף משמורת על הילדים. במקרה של ידועים בציבור, בעת פרידה בן הזוג יכול לגלות שקשה מאוד למצות את זכויותיו. הסכם ידועים בציבור מסדיר מראש את ההיבטים השונים שיכולים להיות מוקד למחלוקת בעת פרידה.

הכרה בזכויות ירושה: בני זוג שהיחסים ביניהם לא מוסדרים בנישואים או בהסכם ידועים בציבור יכולים למצוא את עצמם חסרי כל במקרה של פטירה של אחד מהם משום שבן הזוג הנותר יצטרך להוכיח את היותם זוג ואת זכותו לרשת את הנפטר. לעומת זאת, אם יש לזוג הסכם ידועים בציבור הרי שהמעמד של בן הזוג הנותר כיורש מובן מאליו.

שקט נפשי: זוג ללא הסדרת היחסים בניהם עלול לחוש חוסר ביטחון בקשר ולחיות בתחושה שבכל רגע נתון הקשר עלול להתפרק משום שאין דבר שמחייב את הזוג להישאר יחד או משהו שמהווה התחייבות הדדית האחד כלפי השני. הסכם ידועים בציבור מסדיר את היחסים ממש כמו זוג נשוי ומוסיף ביטחון וחוזק לקשר.

שאלות נפוצות

לעורך דין ידועים בציבור, עודד וולף עונה לשאלות נפוצות

לא מדובר בתהליך ארוך. ברגע שהחלטתם, אתם צריכים לנסח הסכם בעזרת עורך דין מומחה לידועים בציבור, ובתוך זמן קצר תוכלו להיות ידועים בציבור באופן רשמי.

כל זוג שמנהל חיי משפחה יחד יכול להיות ידוע בציבור. יוצא דופן הוא מקרה של קשר של שותפים לדירה, למשל, שמבוסס רק על נוחות ושותפות כלכלית, או חלילה מקרים של גילוי עריות או איסורים אחרים בחוק שאז כמובן הם לא יכולים להיות ידועים בציבור.

כיוון שרוב החוקים מתייחסים למעמד של זוגות נשואים אזי, לעיתים ישנה  התייחסות שונה לבני הזוג מצד גורמים רשמיים ועולה הצורך להסביר לאותם גורמים –  פקידים או נותני שירות, את המעמד בין בני הזוג כדי לקבל את הזכויות.

פרידה היא תמיד תהליך קשה. עם זאת, לידועים בציבור שעשו הסכם ביניהם תהליך הפרידה יכול להיות קל יותר מאשר לזוג נשוי ללא הסכם ממון. מצד שני, אם אין הסכם, התהליך יכול להיות קשה יותר.

עורך דין שעורך הסכם ידועים בציבור צריך להיות בעל התמחות בדיני משפחה ובעל ניסיון בהסכמי ידועים בציבור.

עורך דין ידועים בציבור הוא בעל מומחיות בדיני משפחה. המחיר לכל שירות משתנה בהתאם לנסיבות, לצורך, למורכבות המקרה ועוד. כדי לדעת מה המחיר של השירות שאותו תצטרכו צרו קשר וניתן לכם הצעה.

מאמרים נוספים בנושא ידועים בציבור

דילוג לתוכן