עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עורך דין עודד וולף - מומחה לדיני משפחה

עורך דין ייפוי כוח מתמשך - עודד וולף

עריכת מסמכי ייפוי כוח מתמשך לכל גיל ובכל מצב

במסגרת ייפויי הכוח המתמשך ניתן לקבוע מראש הנחיות והוראות כיצד לנהוג בנו בעניינים אישיים, בריאותיים וברכושנו ביום שבו לא נהיה כשירים וצלולים לקבלת החלטות.

חשוב לדעת: ברירת המחדל היא מינוי אפוטרופוס, הליך בירוקרטי שעלול להסתבך, הליך שחל על כל אדם שלא יחתום מראש על ייפוי כח מתמשך. 

החתימה על ייפויי כח מתמשך לא רק רק שמחזירה את השליטה לידיים שלנו, אלא גם מקלה על מיופה הכח שבחרנו, אשר יודע מראש את רצונותינו, ופנוי לדאוג לעניינך הדחופים מבלי צורך בהליכים משפטיים ובפיקוח בירוקרטי של מחלקת האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

ייפוי כוח מתמשך הוא זכות שלא כדאי לוותר עליה. חתימה על ייפוי כח מתמשך מבטיחה שמי שיטפל בנו בעת צרה יהיה אדם אשר עליו אנחנו סומכים ואשר נבחר על ידנו מראש.

החתימה על ייפויי הכוח המתמשך מעניקה ביטחון שההחלטות שיתקבלו עבורנו יהיו בהתאם להנחיות שאנחנו קבענו מראש. 

מוזמנים ליצור קשר לשיחת ייעוץ, ללא התחייבות ובגובה העיניים.
עו"ד עודד וולף – מוסמך לעריכת מסמכי ייפוי כוח מתמשך.

לוגו שקוף עם כיתוב לבן - עודד וולף משרד עורכי-דין
השאירו פרטים
או התקשרו עכשיו
08-8585287

היום יש לנו את הזכות והכוח לבחור מי יטפל בעניינינו הבריאותיים, הכלכליים והאחרים, במקרה שניקלע למצב של אי כשירות (זמני או קבוע). למשרדנו הסמכה מיוחדת של משרד המשפטים לעריכת הסכמי ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כח מתמשך הוא כלי משפטי, פשוט וחדש יחסית, המאפשר לדאוג לעתידנו תוך התחשבות בקרובים לנו, למקרה שנאבד, חלילה, בעתיד את היכולת המנטאלית ואת שיקול הדעת לקבל החלטות עבור עצמנו.

במסגרת ייפויי הכוח המתמשך יכול כל אדם לקבוע, מראש, מי האנשים (קרובי משפחה או אחרים) אשר יקבלו בשמו החלטות למקרה שהוא יאבד, חלילה, את שיקול הדעת והכשירות המשפטית לקבל את ההחלטות על חייו בעצמו.

מוזמנים לשמוע בסרטון בכמה מילים על המהות של ייפוי כוח מתמשך, מדוע כל כך חשוב לעשות אותו בכל גיל (ובוודאי כשמבוגרים).

עורך דין עודד וולף, לשירותכם בכל שאלה, הבהרה בעניין ייפוי כוח מתמשך.

נגן וידאו אודות עורך דין עודד וולף - עורך דין ייפוי כוח מתמשך -
5 טיפים חשובים מעוד ייפוי כוח מתמשך - עודד וולף

דוגמאות להנחיות במסמך ייפוי כוח מתמשך

בכדי לא סתם להמציא דוגמאות, בחרתי ממש להביא דוגמאות מייפוי כוח מתמשך שערכתי לאחרונה (כמובן ללא פרטים מזהים):

בדרך כלל נהוג להכניס משפט בנוסח הזה: "בכל מקרה אני מדגיש/ה כי אני לא רוצה מעורבות של בית משפט בענייני ואני סומך/ת לחלוטין על בעלי/אשתי וילדיי".
המשפט הזה מדגיש את אחד היתרונות החשובים ביותר של עריכת ייפוי כוח מתמשך על פני מינוי אפוטרופוס ע"י בית משפט. המטרה היא להשאיר את ההחלטות החשובות בחיינו בידי אלו שמינינו אותם לטפל בעניינינו מבלי מעורבות חיצונית של בית משפט.

דוגמה להנחיות בתחום הרכוש: "מיופי כוחי רשאים לעשות בשמי ובמקומי כל פעולה הנדרשת לתחזוקת דירת המגורים שלי ברחוב ______ הידועה כגוש__, חלקה ____, תת חלקה ___, וכן מוסמכים לטפל בהשכרת הדירה, ככל שלא אתגורר בה (או אני או מי מבני משפחתי) לתקופה ממושכת. לשלם את חשבונות הדירה וכל פעולה נדרשת אחרת לניהול השוטף של משק הבית המשותף."
כאן המטרה היא להשאיר הנחיות מפורטות לטיפול בנכס היקר ביותר שיש לנו, ושיכול להיות שנצטרך להשתמש בכספים שהוא מניב כדי לממן מגורים בדיור מוגן או חלילה סיעודי.

דוגמה להנחיות בעניינים אישיים: "אני סומך/ת על בעלי/אשתי וילדיי כי הם יקבעו את מקום המגורים הכי נכון עבורי, אך יחד עם זאת, אני מביע/ה את רצוני כי ככל שאזדקק לטיפול סיעודי, אני מעדיף/ה להמשיך להתגורר בדירתי, והם ישכרו עבורי מטפל/ת סיעודי/ת, אשר י/תגור איתי 24 שעות ביממה וי/תטפל בי. אני מבקש/ת שיימנעו ככל הניתן מאשפוזי במוסד סיעודי וזאת כל עוד קיימת אפשרות לטפל בי בביתי או בדיור מוגן."

דוגמה בתחום הרפואי: "אני מביע/ה את רצוני בפני מיופי כוחי כי ככל והמשך חיי יהיו תלויים רק בהנשמה מלאכותית או בהנשמה באמצעות מכונה ו/או ככל שאהיה תלוי/ה רק בהזנה מלאכותית – אני מבקש/ת שלא לאשר את הטיפולים הללו."

לכל שאלה בעניין ייפוי כוח מתמשך, מוזמנים לקרוא עוד באתר ו/או להתקשר ל- 08-8585287 / עו"ד עודד וולף – עריכת צוואות וייפוי כוח מתמשך.

הפקדות ייפוי כוח מתמשך בין השנים 2018 – 2023‏

בשנים האחרונות, יש עליה ניכרת במודעות לגבי החשיבות של ייפוי כוח מתמשך – ובהתאם ניתן לראות את כמות ייפויי הכוח שמופקדים עולה בהתאמה משנה לשנה
שנהמסמכי ייפוי כוח מתמשך
20185,500
201914,000
202026,755
202131,046
202240,249
202345,156
מה תרצו לדעת?

למה צריך ייפוי כוח מתמשך‎?‎

כאשר אדם רוצה להיות בטוח שאם יהיה במצב שבו לא יהיה מסוגל לקבל החלטות בעצמו, יהיה מישהו שהוא סומך עליו ויקבל בשבילו החלטות בנושאים מסוימים, הוא צריך לערוך ייפוי כוח מתמשך. ייפוי כוח מתמשך יכול להחליף את הצורך באפוטרופוס לאדם שלא יכול להחליט החלטות עבור עצמו.

מבחינה זו, יש יתרון לייפוי כוח, משום שיש לממנה הרבה יותר אפשרות להשפיע על אופן קבלת ההחלטות ועל תוכנן כאשר הוא עדיין במצב שבו הוא מסוגל לקבל החלטות באופן עצמאי, וכך הוא יכול לדעת שמי שינהל את ענייניו עבורו יעשה זאת בהתאם לרצונותיו שלו.

מהו החוק לגבי ייפוי כוח מתמשך?

חלקנו מכירים את המושג ייפוי כוח מהליכים פשוטים כמו איסוף דואר, תרופה בבית מרקחת או הליך בירוקרטי כלשהו שבו מינינו אדם שיעשה את הפעולה עבורנו על ידי טופס או מכתב ייפוי כוח.

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962, קובע שכל אדם מעל גיל 18 יכול למנות לעצמו אדם אחר שיהיה מיופה כוח שלו, מלבד יוצאי דופן מסוימים (עליהם נפרט בהמשך).

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שניתן לתת אדם אחר שיוכל להחליט עבור הממנה החלטות שונות בזמן שהממנה לא יהיה מסוגל לקחת החלטות אלה בעצמו. זוהי חלופה למינוי אפוטרופוס, ויש בה מקום רב יותר לשיקוליו של הממנה, דעותיו ורצונותיו. הממנה יכול להחליט מראש אם מיופה הכוח יקבל סמכות לקבל החלטות על דעתו האישית, או שעליו לקבל החלטות לפי הוראות הממנה מראש, וכן באילו תחומים ייפוי הכוח ניתן ובאילו לא, לאיזו תקופה יינתן ייפוי הכוח ועוד.

ייפוי כוח מתמשך נותן כוח רב בידי האדם מיופה הכוח, וכדי לערוך אותו יש צורך בעורך דין שעבר הכשרה מיוחדת לכך, ויש לו הסמכה מהאפוטרופוס הכללי.

אינפורפיקה של חשיבות ייפוי כוח מתמשך
משפחה בפגישה עם עורך דין ייפוי כוח מתמשך - עודד וולף
סמכויות ומגבלות ייפוי כוח מתמשך - עורך דין ייפוי כוח מתמשך - עודד וולף

מי יכול להיות מיופה כוח?‏

מיופה כוח יכול להיות כל אדם שבחר הממנה, שעומד בכמה כללים. הוא חייב להיות מעל גיל 18, הוא חייב להיות אדם שיש לו יכולת עצמאית להחליט החלטות (ולא, למשל, אדם שמונה עבורו אפוטרופוס, או שלו עצמו יש מיופה כוח מטעמו). הוא גם לא יכול להיות אדם שמטפל בתשלום בממנה, או מישהו שמספק מגורים לממנה (חוץ מאשר אם הוא קרוב משפחה), וזאת מחשש שייפוי הכוח ניתן לו מתוך מצוקה של הממנה, שחושש לאבד את קורת הגג שלו.

מן הצד השני, אם מדובר בייפוי כוח בנושאי רכוש, מיופה הכוח לא יכול להיות אדם פושט רגל, או אדם עם חובות גדולים שבנק ישראל הגדיר אותו כלקוח מוגבל חמור. מגבלה נוספת היא שעורך הדין שמטפל בהליך מתן ייפוי כוח מתמשך לא יכול להיות בעצמו מיופה הכוח. בכך נשארת הפרדה בין הליך ייפוי הכוח ובין מיופה הכוח עצמו. בנוסף, אדם אחד לא יכול להיות מיופה כוח ליותר משלושה אנשים שהם לא קרובי המשפחה שלו. בכך החוק מונע מצב של "מסחור" של מיופי כוח שיהפכו את ייפוי הכוח לעסק או ימעלו באמון הממנה בשל אינטרסים אישיים.

מי רשאי לערוך ייפוי כוח מתמשך?‏

כדי לערוך ייפוי כוח מתמשך גם הממנה וגם מיופה הכוח צריכים להיות מעל גיל 18. יש לפנות לעורך דין שאין לו עניין אישי בייפוי הכוח, כלומר, נטול אינטרסים אישיים בתהליך, ושהוא מאושר על ידי האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, אישור אותו קיבל לאחר הכשרה ייעודית. מדובר בהכשרה מיוחדת של עורכי דין ייפוי כוח מתמשך.

נבהיר כי גם עו"ד מומחה לענייני משפחה וגם עו"ד מומחה לצוואות אינם רשאים לערוך ייפוי כוח מתמשך אלא אם קיבלו את ההסמכה לכך מהאפוטרופוס הכללי.

אני מזמין אתכם לצפות בסרטון הקצר, בו אני מסביר על הנושאים הבאים: מה זה בעצם ייפוי כוח מתמשך? אצל מי עורכים מסמך ייפוי כוח מתמשך? באילו נושאים ניתן למנות מיופי כוח?

לצפייה בהסמכה באודות

נגן וידאו אודות מה זה ייפוי כוח מתמשך - עורך דין עודד וולף
הנעה לפעולה - ייפוי כוח מתמשך

לקוחות מספרים

עורך דין ייפוי כוח מתמשך - עודד וולף

עו"ד עודד וולף, ערך להורים שלי ייפוי כוח מתמשך וצוואות הדדיות.
הוא היה מאוד קשוב ורגיש, מקצועי וענייני והרגשנו שיש לנו על מי לסמוך. ממליצה עליו בחום

הרגשתי בידיים טובות כשעשיתי לאחרונה צוואה וייפוי כוח מתמשך אצל עו״ד עודד וולף. הוא שולט על החומר, מעמיק, בודק כל פרט ברצינות, מאוד מכבד את רצון הלקוח והכל באווירה נעימה ובטוחה. יכולה רק להמליץ!

עו"ד עודד וולף הוא הבחירה הנכונה בייפוי כח מתמשך. בקיא ובעל ידע רב בתחומו, מקצועי, קשוב, אמין, אדיב, דייקן ומסודר. נותן מענה מעולה בכל התהליך והכל מתבצע באווירה נעימה. ממליצה עליו בחום!

תודה רבה לעורך הדין עודד וולף על יעוץ מפורט בענייני ייפוי כוח מתמשך לאמי. המסמך נכתב על ידי עורך דין אחר. הבאתי את המסמך לעודד והוא ישב בסבלנות. עבר איתי סעיף סעיף. ענה על כל שאלותיי , גם הטיפשיות ביותר ונתן לי עצות שוות זהב על תיקונים והבהרות שצריכים להיכנס למסמך. בזכותו יכולתי לגשת למי שערך את המסמך, לשאול שאלות הגיוניות וטובות, וגם להציע ולקבל שינויים במסמך המקורי. תודה.

עורך דין עודד וולף סייע לנו רבות וללא פשרות הפך את הקערה על פיה בדקה ה90 כשכולם המומים ממסוגלותו ויכולת הביצוע לחפש את הצדק בהצלחה גדולה איפה שעורכי דין אחרים הרימו ידיים

אחרי חיפושים רבים, הגעתי לעודד חסרת תקווה ומיואשת, תוך זמן קצר מאוד, הבנתי שעשיתי את הבחירה הנכונה! ליווי אישי, מקצועיות, ניסיון ומיומנות אלו רק חלק ממעלותיו של עו"ד וולף. ממליצה בחום על שירותיו

עו"ד עודד וולף היה מאוד מקצועי, טיפל במקרה שלי במהירות, מקצועיות ועם תוצאות טובות יותר משחשבתי שאפשריות. מומלץ בחום רב!

להתייעצות עם עורך דין עודד וולף - מומחה לייפוי כוח מתמשך

התקשרו עכשיו 08-8585287 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
מתי נכנס לתוקף ייפוי כוח מתמשך‎ - עורך דין ייפוי כוח מתמשך - עודד וולף

איך עורכים ייפוי כוח מתמשך?‏

כדי לערוך ייפוי כוח מתמשך יש לפנות לעורך דין שעבר הכשרה מיוחדת ויש לו אישור לערוך ייפוי כוח מתמשך מהאפוטרופוס הכללי.

עורך הדין חייב להיות אדם שאין לו עניין אישי בייפוי הכוח. במסגרת התהליך עורך הדין יוודא שהממנה עורך את ייפוי הכוח תוך הבנת המשמעות המלאה של ההליך, את ההשלכות של ההליך לטווח הקצר והארוך, וגם את האפשרויות האחרות שיש לפניו (למשל, מינוי תומך החלטה, או אפוטרופוס).

עורך הדין יסביר לממנה את כל הנושאים שאפשר לכלול בייפוי הכוח, וכן את האפשרות להכניס הנחיות מקדימות של הממנה. לאחר חתימה על טופס ייפוי הכוח יצרף הממנה מסמכים נדרשים, לפי הנחיות עורך הדין.

המסמכים הנדרשים יכולים להיות חוות דעת של מומחה שמעיד שהממנה כשיר לערוך ייפוי כוח, מסמך של הנחיות מקדימות, ועוד, לפי רצונו של הממנה. עורך הדין שעורך את ייפוי הכוח מגיש אותו במערכת ממשלתית מקוונת, וכן ניתן להגיש גם במסירה אישית לאפוטרופוס הכללי. עותק של ייפוי הכוח יישאר אצל עורך הדין. לאחר הטיפול בבקשה, יתקבל אישור של הבקשה, או לחילופין בקשה להשלמת מסמכים או דחייה של הבקשה.

מתי נכנס לתוקף ייפוי כוח מתמשך‎?‎

ייפוי כוח מתמשך נכנס לתוקף מרגע שהתמלאו התנאים לכניסתו לתוקף על פי מה שצוין בו. למשל, מרגע שהממנה מאבד יכולות כלשהן בשל מצב רפואי, או מגיל מסוים, או תאריך מסוים, על פי מה שקבע הממנה.

כמובן, כדי שייפוי הכוח יכנס לתוקף צריך שמעבר לתנאים הרשומים בו הוא גם יאושר על ידי האפוטרופוס הכללי לפי הנהלים (ראו לעיל את הפירוט על אופן עריכת ייפוי הכוח לפרטים נוספים).

אז מה ההבדל בין צוואה לייפוי כוח מתמשך?

אז אומנם שניהם עוסקים בנושאים לא מאוד נעימים, ואומנם בשניהם ניתן להשאיר הנחיות ל"יום שאחרי", ובהרבה מובנים הם משלימים אחד את השנייה, אבל יש ביניהם הבדל משמעותי גדול.

אני מזמין אתכם לצפות בסרטון (פחות מ 2 דקות) בו אני מסביר על ההבדל המהותי בין צוואה לייפוי כוח מתמשך.

נגן וידאו אודות מה ההבדל בין צוואה לייפוי כוח מתמשך - עורך דין עודד וולף
התייעצות עם עורך דין ייפוי כוח מתמשך - עורך דין עודד וולף

ביטול ייפוי כוח

ייפוי כוח נשאר בתוקף כל עוד לא הוגש ייפוי כוח אחר שמבטל אותו או שאחד הסעיפים בייפוי הכוח עצמו מבטל אותו.

לדוגמה, ייפוי כוח יכול לכלול סעיף שמגביל את ייפוי הכוח לתקופה ספציפית (עד תאריך מסוים), או למשך זמן מוגבל (למשל, שלוש שנים). בכל שלב יכול הממנה לבטל את ייפוי הכוח – הן לפני שייפוי הכוח נכנס לתוקף והן אחרי, ונדרשת לשם כך רק הודעה מטעם הממנה שתועבר על ידי מי שערך את ייפוי הכוח, והוא יעביר את ההודעה לאפוטרופוס הכללי.

ישנו יוצא דופן אחד: אם הממנה ציין בייפוי הכוח סעיף שלפיו ייפוי הכוח יהיה בתוקף גם אם הוא יבקש לבטלו, הרי שניתן יהיה לבטל את ייפוי הכוח רק בבית משפט. כמו כן, לא רק הממנה יכול לבטל את ייפוי הכוח. קרובי משפחה או חברים קרובים של הממנה יכולים לפנות לבית משפט בבקשה לביטול ייפוי הכוח, ובנוסף, גם היועץ המשפטי לממשלה או מי מטעמו, או בית המשפט עצמו מיוזמה שלו יכולים לבטל ייפוי כוח. כמובן, יהיה צורך בהצגת נימוקים לבקשת הביטול, ובית המשפט ידון ויחליט.

סמכויות ומגבלות ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך נותן למיופה הכוח סמכות להחליט בענייניו של הממנה בכל נושא ועניין שהוזכר בייפוי הכוח. עם זאת, ישנן מגבלות ויוצאי דופן שלא נכללים בסמכויות מיופה הכוח.

נושאים רפואיים לפי חוק החולה הנוטה למות דורשים מתן ייפוי כוח בהליך נפרד. בנוסף, ישנן פעולות שאם לא היה להן אזכור מפורש בייפוי הכוח – מיופה הכוח לא יכול לעשות, להלן כמה מהן:
החלפת מסלול השקעה פנסיוני או מעבר בין גוף פנסיוני אחד לאחר; הסכמה להליכים פסיכיאטריים כולל אשפוז או שחרור מאשפוז, טיפול או אפילו בדיקה פסיכיאטרית; תרומות, מתנות או הלוואות בסכומים מסוימים (100,000 ₪) ועוד.

כמו כן, יש דברים שמיופה כוח לא יכול לעשות, אפילו אם בייפוי הכוח הממנה נתן לו סמכות לעשות זאת. ביניהם אפשר לציין מתן גט – הליך שכמובן אדם צריך לעשות באופן אישי; הסכמה למסירת ילד של הממנה לאימוץ; השתתפות בבחירות במקומו של הממנה; עריכת צוואה; קביעת מוטבים בקופות גמל, פנסיות ועוד.

לבחור את העו"ד הנכון כי מדובר בחיים שלכם

את המסמך המצולם שאתם רואים, שלח משרד המשפטים אל כל עורכי הדין שמוסמכים לעסוק בייפוי כוח מתמשך. המסמך מדגיש מגמה מדאיגה – רבים מהמסמכים שהופקדו אצל האפוטרופוס הכללי נמצאו חסרי סמכות מפורשת והנחיות מקדימות. בעיקרו של דבר, משרד המשפטים מתריע שמסמכים שכאלה, נטולי תוכן משמעותי, עשויים לא לשרת את מטרתם המיועדת בעת הצורך.

חשוב להבין שבכדי לערוך ייפוי כוח מתמשך יסודי ונכון – מסמך ייפוי כוח שיבטא במדויק את הרצונות שלכם, מסמך שייתן מענה משפטי מדויק, חשוב שתפגשו את עו"ד לפגישה אחת ארוכה ומשמעותית (כשעה וחצי ואף יותר).

אני ממליץ לבצע את הפגישות אצלכם בבית ולא במשרד. לא מדובר כאן על עריכת מסמך פשוט, מדובר כאן על שיח עמוק שאנו מקיימים על הנושאים הכי רגישים, מצבים משפחתיים ומכאן להבנה עמוקה של הרצונות שלכם והמצב הנוכחי – לרוב את הפגישות הללו אני מקיים בביתכם ולא במשרד. כן, אני מגיע אליכם.

איך התהליך ממשיך? לאחר המפגש אצלכם בבית, אני ממשיך את העבודה במשרדי וזאת בכדי לתרגם לשפה המשפטית את ההנחיות והרצונות שלכם.

בשלב הבא, אני שולח אליכם גרסה ראשונית למעבר, קוראים, שואלים עוד שאלות, תיקונים נוספים עד לגיבוש המסמך הסופי והמלא. לאחר שהמסמך מוכן, מתקיימת עוד פגישה אחת לחתימות שלכם וחתימות של מי שהוגדרו כמיופה הכוח.

משרד המשפטים - האפוטרופוס הכללי - תמצית מכתב לעורכי הדין

בשורה התחתונה, יש חשיבות מכרעת לתקינותו של התהליך, שהמסמך יהיה מקצועי ומייצג את העקרונות והצרכים שלכם באופן מלא ומוקפד, שיהיה קביל מבחינה משפטית ביום שתידרשו לכך,

לכן, כשאתם מחפשים עו"ד לייפוי כוח מתמשך, תבחרו עו"ד שלא יגביל אתכם במשך הפגישה,

עו"ד שלא יגביל אתכם במספר הפגישות,
תבחרו עו"ד שיהיה לכם נח איתו, שתתחברו אליו,
עו"ד שיישב אתכם כמה שנדרש כדי להבין את המורכבות והייחודיות של המשפחה שלכם, של הצרכים שלכם.

תבחרו נכון, כי בסוף, מדובר בחיים שלכם.

עו"ד עודד וולף – מוסמך לעריכת ייפוי כוח מתמשך וצוואות "פרימיום"

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד לייפוי כח מתמשך - עודד וולף

התקשרו עכשיו 08-8585287 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
שאלות נפוצות

עורך דין לייפוי כח מתמשך, עודד וולף עונה לשאלות נפוצות

בהחלט אפשרי. יותר מכך, אפילו אני ממליץ על כך. מעבר לעניין הקושי בניידות לאנשים בוגרים, הרבה מעדיפים שאגיע לביתם כי שם הם מרגישים נח יותר ובמיוחד כשמדובר בנושאים כל כך רגישים כמו ייפוי כוח מתמשך.

בהחלט כן. מסמך ייפוי כוח מתמשך מקצועי אמור לטפל ולהתייחס לכל ההיבטים ובכל הנושאים כמו רכוש, עניינים אישיים, עניינים רפואיים ועוד.

יש הבדל מהותי. ייפוי כוח מתמשך כוחו יפה ליום שבו אדם מאבד את צלילות דעתו או כמו שנקרא בשפה המקצועית "אינו יודע בדבר" לעומת צוואה שנכנסת לתוקף רק ביום שבו אדם הולך לעולמו.

ייפוי כוח מתמשך כולל בתוכו סמכויות שנותן הממנה למיופה הכוח בכל הנושאים שמפורטים בייפוי הכוח. לפיכך, אפשר למנות מיופה כוח באופן חלקי, כלומר, למנות אדם שיקבל החלטות עבור הממנה רק בנושאים מסוימים ולא באחרים. כמו כן, אפשר למנות מספר מיופי כוח, כשלכל אחד מהם הממנה נותן ייפוי כוח בעניינים מסוימים. באופן זה, ייפוי הכוח הוא חלקי אצל כל אחד ממיופי הכוח וסמכותם מוגבלת רק לנושאים שצוינו לכל אחד.

אם הממנה רוצה לבטל את ייפוי הכוח, כל מה שהוא צריך לעשות זה לפנות למיופה הכוח ולאפוטרופוס הכללי ולהודיע על רצונו לבטל את ייפוי הכוח. אם הרצון לבטל את ייפוי הכוח מגיע ממישהו אחר, אזי יש לפנות לבית משפט עם נימוקים לביטול, והנושא יידון ויוחלט על ידי בית המשפט.

ייפוי כוח מתמשך הוא הליך משפטי שאותו יכול לערוך רק עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת. כמו בהליכים משפטיים אחרים, קשה לנקוב מראש במחיר משום שבכל ייפוי כוח יש משתנים שמשפיעים על המחיר: המורכבות של המקרה, הסעיפים שנכללים בייפוי הכוח, מספר מיופי הכוח, מצבו של הממנה ומספר הפגישות שנדרשות כדי לסייע לו בתהליך ולוודא שהוא מבין אותו עד תומו, וכן כדי להעלות על הכתב את כל רצונותיו שיקבלו ביטוי בייפוי הכוח (תיק נכסים, חשבונות, קרנות, רכוש ועוד). התקשרו אלינו לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית וקבלת הצעת מחיר מותאמת.

מאמרים נוספים בנושא ייפוי כוח מתמשך

דילוג לתוכן