להתגרש בטוב: מהם היתרונות בלעבור את תהליך הפרידה מתוך שלום?

מה תרצו לדעת?

מה זה אומר "להתגרש בטוב"?

הנה שלושה שלבים שעברנו שוב ושוב עם עשרות זוגות שבאו להתייעץ במהלך השנים. שלושת השלבים הללו הם מפתח חשוב ביותר בתהליך הזה שנקרא "להתגרש בטוב" או "להתגרש בשלום":

להתגרש בטוב | עורך דין עודד וולף - מתמחה בגירושים
להתגרש בטוב | עורך דין עודד וולף - מתמחה בגירושים

שלב ראשון - הקשבה: כשכל צד מרגיש שנשמע קולו

זה הבסיס, הצעד הראשון בבנייה של אמון, בזמן שהקשר הראשוני, של שני בני זוג שאוהבים אחד את השני והתחייבו מתחת לחופה להיות שם אחד בשביל השני, קשר זה מסתיים ומתחיל פרק חדש. דווקא בגלל שזה פרק חדש ומאתגר, הצעד הראשון הוא לבסס הקשבה. כדי להתגרש בטוב עליכם להקשיב אחד לשניה.

שלב שני - לנסח באופן ברור מה כל צד רוצה וצריך

בשלב השני, לאחר שהסכמתם להקשיב אחד לשניה, על שני הצדדים לשבת ראשית, כל אחד עם עצמו, ולנסח בדיוק מה הם צריכים ורוצים, בכל נושא שהוא – במשמורת הילדים, בחלוקת הרכוש, בדמי המזונות וכו'.

זה כבר השלב בו כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני משפחה. לאחר שישבתם כל אחד עם עצמו, תקבעו פגישה ותציגו כל אחד בפני האחר את הצרכים והרצונות שלכם. שימו לב להבחין בין עיקר וטפל, ולבחור באופן חכם על מה להתעקש ועל מה לוותר. גם אם יש פערים, וטבעי שיש פערים, עצם זה שהסכמתם להקשיב ולדבר את הצרכים, הרצונות והציפיות, כבר בניתם בסיס טוב לגירושים בשלום.

שלב שלישי - לבחור בהידברות: הסכם גירושים, ולא בית משפט

להתגרש בטוב זה לבחור להיכנס לתהליך של חתימה על הסכם גירושים. בהסכם שכזה כנראה לא תקבלו כל מה שאתם רוצים, אולם לא פחות חשוב לשמור על ערוץ דיאלוג פתוח ביניכם. הסכם גירושים, במיוחד כזה שבו אתם מקבלים ייעוץ מוסמך וליווי מעורך דין שמאחוריו הצלחות רבות בליווי מתגרשים בטוב, יכלול פתרונות יצירתיים וגישה שמבררת את הרצונות והצרכים העמוקים, ומוצאת פינות שבהם אפשר לוותר ומנגד מקומות שבהם הצד השני מוותר לנו.

למה חשוב להתגרש בטוב?

ישנן סיבות רבות וטובות למה כדאי להתגרש בטוב:

למה חשוב להתגרש בטוב עורך דין לענייני משפחה - עודד וולף

בשביל הבריאות הנפשית

גירושים הם אחד האירועים הקשים בחייו של כל אדם, גם עבור הצד שיוזם אותם. כאשר מתגרשים בטוב, חוסכים חלק גדול מאוד מהמתח הנפשי הכרוך בתהליך. כאשר שמים דגש על גירושים בשלום, הצד השני פחות מאיים, הוא לא נתפס כאויב או כיריב, אולי אפילו שותף לדרך חדשה. הניסיון שלנו מלמד שעם קצת מאמץ, אמונה וכוונה, אפשר לבנות תשתית של אמון וכוונות טובות, שהופכת את התהליך לרגוע ונעים הרבה יותר.

בשביל הילדים

הילדים הם משוש חיינו, מקור לשמחה ולדאגות. תהליך גירושים קשה למבוגרים שבינינו וקשה לא פחות עבור הילדים, ולא משנה אם הם קטנים ולכאורה "לא מבינים מה קורה", או אם הם בני נוער ואף גדולים יותר. כאשר ההורים מתגרשים בטוב הרי בכך הם מלמדים את הילדים שיעור שאין חשוב ממנו, על היכולת לעשות שלום גם בזמן פרידה, על היכולת לבחור נכון גם כשהדם רותח, להניח את האגו בצד ובאמת לראות את האחר ולהגיע איתו להסכמה. מנגד, אם תתגרשו לא בטוב, הילדים ילמדו את כל השיעורים הלא נכונים לחיים שעוד נכונו להם, כאשר על גבם מטען בלתי נסבל של מתח, ואולי גם של בושה ואשמה.

בשביל החיסכון הכספי, וחיסכון הזמן

להתגרש בטוב חוסך לכם הרבה כסף. מספיק שתשאלו זוג שהתגרש ברע כמה עלה להם התהליך. המתגרשים בשלום לא זקוקים לכל כך הרבה שעות ייעוץ עם עורך דין, ולא פחות חשוב, הם חוסכים את המסלול של בית משפט, שהוא גם יקר מאוד וגם ארוך מאוד.

בשביל התחלה חדשה ונקייה בפרק ב'

מגיע לכם להתחיל פרק חדש בחיים, ואולי אפילו זוגיות פרק ב', ללא מטענים רגשיים קשים ומלחיצים. להתגרש בטוב מאפשר לכם התחלה חדשה לחיים, כשאתם חופשיים לגלות את הלבד שלכם, לפתח את האישיות, תחביבים חדשים, נראות חדשה, יש בזה קסם רב, רק שהמתגרשים ברע לא יכולים כל כך להנות ממנו כי הם עסוקים בלהילחם. אתם, שהתמסרתם לתהליך של להתגרש בטוב, חיים את ההווה והעתיד, בזמן שהם עדיין נאחזים בעבר.

כיצד להתכונן לגירושים? מה עליי לדעת?

ראשית, שבו עם עצמכם ונסחו באופן ברור למה אתם מצפים בכל נושא מהותי, שקשור בכספים, בילדים, בבית ובכל נושא אחר. כל עוד ברור לכם מה חשוב יותר ומה פחות, תוכלו לתקשר עם הצד השני בצורה בהירה וטובה. הצעד הטוב ביותר הבא הוא להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני גירושים, שליווה בהצלחה עשרות זוגות בתהליך של "להתגרש בטוב".

התייעצות מקדימה עם עורך דין גירושים תחסוך כסף רב ואי הבנות

עורך דין גירושים מביא הרבה ניסיון, שיכול לחסוך לכם תקלות, אי הבנות, זמן וכסף. דלגו בקלילות מעל עשרות מוקשים פוטנציאליים, באמצעות התייעצות עם עורך דין מנוסה.

עורך דין דיני משפחה עודד וולף במהלך עבודתו

גירושים בשלום עם עו"ד עודד וולף

עורך דין עודד וולף בעל ניסיון עשיר בליווי ותמיכה משפטית של אנשים בתהליכי גירושים בשלום. עורך דין עודד וולף מאמין בגישת להתגרש בטוב ומעודד אותה, יחד עם עמידה איתנה על זכויות המיוצג. לפעמים, וברוב המקרים למעשה, אפשר לקבל יותר דווקא כשמתגרשים בשלום, לעומת גירושים מתוך מלחמה.

עו"ד עודד וולף

עו"ד עודד וולף

עורך דין לענייני משפחה.
מומחה לענייני גירושים והפחתת מזונות,
עריכת צוואות מורכבות, ניהול ירושות ועיזבונות,
עריכת הסכמי ממון לפני חתונה ולידועים בציבור
ועריכת ייפוי כוח מתמשך.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
יש לך עדיין שאלה?
התקשרו עכשיו 03-644-7924 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
להתגרש בטוב מהם היתרונות בלעבור את תהליך הפרידה מתוך שלום

עו"ד לענייני משפחה עודד וולף | גירושים | צוואות | ירושות | הסכמי ממון | ייפוי כוח מתמשך

לייעוץ מידי התקשרו :
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השירותים שלנו:

דילוג לתוכן